Yalı Çiftliği

sepator-light

Bir soru vardır, “insanları diğer canlılardan ayıran en önemli özellik nedir?” diye. Genelde doğru kabul edilen cevap, akıl ve ruhtur. Bizce bir önemli özellik daha var : “ Damak Zevki ”. En küçüğünden, en büyüğüne her insanın, her bireyin kendine özgü bir ağız tadı vardır. Bu tat geleneksel ve kültürel yaşam değerleri ile zamanla şekillenir.

Dünya’nın en güzel yerlerinden biri olan Türkiye’de de geleneksel lezzetlerimiz, yemeklerimiz, her zaman bizi bir ulus yapan kültürümüzün önemli bir öğesi, hayatımızın bir güzelliği ve değişmeyen tadı olmuştur.

Son yıllara bakarsanız, ailece yaptığımız sabah kahvaltılarımız, öğle ve akşam yemeklerimiz, yaşamımızın koşuşturmacalı akışı ve fast food dediğimiz hızlı yemek kültürü(!) etkisiyle bozulmaya yüz tutmuş da olsa halen içerisine sevgimizi katarak yaptığımız, sağlıklı, doğal ürünlerle pişirdiğimiz yemeklerimiz kültürümüzün bir vazgeçilmezidir. Tıpkı 1964’de, İstanbul’un Kadıköy semtinde, Çuhadarağa sokakta kurulan Yalı Çiftliği’nin çoğumuzun hayatının vazgeçilmezi olduğu gibi.

Özenle üretilmiş, seçilmiş süt ürünleriyle, bilhassa Beyaz peyniri, Kaşarı, Yoğurdu ve Tereyağıyla kısa zamanda Kadıköy’de efsane olmuş Yalı Çiftliği’nin doğallık, geleneksel lezzetlere bağlılık, üstün kalite ve ulaşılabilir fiyat düsturlarından ödün vermeden yarım asıra erişmesi çalışanlarıyla ve ortaklarıyla hepimiz için gurur verici bir dönüm noktasıdır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşmak istermisiniz?

Değerli Müşterimiz

Size daha iyi hizmet sunabilmek amacıyla hazırladığımız anket formunda,değerli görüşlerinizi belirtmenizi saygı ile rica ederiz.

Alışveriş yaptığınız şubelerimiz

Düşünceleriniz